Op vrijdagmiddag 8 mei was het topdrukte bij de Online Jeugdkampioenschappen D (t/m 12 jaar). 115 deelnemers streden in twee groepen om de titels in de Topgroep en de Open groep (rating < 1100). Omdat er in beide groepen meer dan 10 meisjes meededen, waren er ook aparte meisjes prijzen te winnen.
Topgroep
In de Topgroep streden 51 deelnemers tussen (rapid)rating 1100 en 1864. Misschien heeft Eiden Alanso Theonse met zijn 1172 de beste prestatie geleverd door 4,5 uit 7 te scoren (ratingprestatie +111). De prijzen worden echter nog altijd verdeeld op gescoorde punten. De latere winnaar verloor in ronde 1, waarna hij met een inhaalrace begon. In de slotronde was het daardoor een echte finale tussen Aleksei Urbanus uit Hoofddorp en Rudra Badgujar uit Voorburg. Rudra was nog ongeslagen maar Aleksei ging hem in de slotronde toch voorbij en won daardoor het kampioenschap met 6 uit 7. Zie hieronder hun partij. David Tsoy uit Utrecht werd derde van een groepje met 5,5 punt (evenveel punten als Rudra) vanwege zijn weerstandspunten.
Topgroep Meisjes
Bij de meisjes deden er 12 mee in de Topgroep. Ze waren behoorlijk aan elkaar gewaagd. Uiteindelijk pakte Manaswini Mohan uit Eindhoven de titel met 5 uit 7. Op een halfje gevolgd door Sriharithra Ganesh uit Almere met 4,5 punt en Yelena Makarov uit Almere met 4 uit 7 derde (zij had de meeste weerstandspunten van een groepje van 4).
Zie hier de partij in de slotronde tussen Manaswini en Yelena:
Open groep
In de Open groep speelden uitsluitend spelers zonder rating of onder de 1100, zo’n 65 in totaal. Simeon Meuleman was op vakantie in Den Haag en dacht laat ik eens meedoen. Hij won met 7 uit 7. Toen we aan hem vroegen of hij al schaakte op een club zie hij dat hij in België lid was van een club. Tja, dat kan natuurlijk ook. Hij speelde hele mooie partijen. Tweede werd Jurjan Oosterhuis uit Nijeveen. Hij scoorde 6 uit 7 evenals Niyor Bharadwaj uit Amstelveen. Jurjan had net iets meer weerstandspunten.
Open groep meisjes
Bij de meisjes won Isha Kambhampati uit Hoofddorp met 5 uit 7, voor Kushali Armakuri uit Almere en Ella van den Berg uit Emmeloord beiden met 4 uit 7. Kushali werd 2e vanwege de weerstandspunten.
Alle resultaten
Zie hier alle resultaten en eindstanden.
Volgende Online toernooien
Er volgen eerst nog drie scholentoernooien op 22 mei (groepen 3, 4 en 5), 29 mei (middelbare scholieren) en 5 juni (groepen 6, 7 en 8). Op 12 juni sluiten we af met het NK Online FGH.
Zie hier alle informatie en toernooilinks.

