poster van het DataBalk Schaakfestival Arnhem 2025
poster van het DataBalk Schaakfestival Arnhem 2025

Op zaterdag 21 juni 2025 verandert Rozet, het culturele hart van Arnhem, in een bruisend schaakcentrum tijdens het DataBalk Schaakfestival. Dit gratis evenement, georganiseerd door de ASV en mede mogelijk gemaakt door hoofdsponsor DataBalk, biedt een dag vol schaakactiviteiten voor jong en oud, van beginnende huisschakers tot doorgewinterde clubspelers. Een dag vol schaakplezier.

Gevarieerd programma

Bezoekers kunnen zich verheugen op een gevarieerd programma:

  • Simultaansessies met grootmeesters Jan Timman en Thomas Beerdsen.
  • Snelschaaktoernooien, zowel individueel als voor koppels, met een speeltempo van 3 minuten plus 2 seconden increment.
  • Lezingen over kunstmatige intelligentie en schaakgerelateerde onderwerpen door experts zoals Hans Böhm, Jaap van den Herik en Willy Hendriks.
  • Schaken tegen de “Beer”, waarbij deelnemers het opnemen tegen bekende schakers als Anne Haast, Tea Lanchava en Thomas Beerdsen.
  • Informatieve stands van het Max Euwe Centrum en de Computer Schaak Vereniging Nederland (CSVN).

Het volledige programma is te vinden op de website van de ASV: www.asv-schaken.nl/databalk-schaakfestival. Aanmelden kan ook via deze site. Er is ook een leuke puzzeltocht voor iedereen met mooie prijzen!

Praktische informatie

Datum: Zaterdag 21 juni 2025
Tijd: 10:00 – 16:00 uur (zaal open vanaf 09:00 uur)
Locatie: Rozet, Kortestraat 16, Arnhem
Toegang: Gratis

Voor deelname aan de simultaans en snelschaaktoernooien is aanmelding vereist via ASVschaken@gmail.com. Vermeld bij aanmelding de gewenste activiteit en uw naam (en eventueel schaakclub).

Schaken.nl wordt mede mogelijk gemaakt door: