De Chinese grootmeester Ju Wenjun heeft in een knock-out WK in Khanty-Mansiysk haar wereldtitel succesvol verdedigd. Ju versloeg in mei van dit jaar haar landgenote Tan Zhongyi in een match en veroverde zo de WK-titel. Merkwaardig genoeg moest ze in november alweer haar titel verdedigen in een knock-out toernooi met 64 spelers. Sterk spelend bereikte ze de finale zonder een van haar tegenstanders een tiebreak toe te staan. In die finale over 4 klassieke partijen trof ze de Russische Kateryna Lagno en ging het alsnog bijna mis. In de slotpartij lukte het de Chinese echter om met zwart de match weer in evenwicht te trekken. In de noodzakelijk geworden tiebreak eindigden de eerste twee partijen in remise. Daarna profiteerde de titelverdedigster handig van de fouten van haar tegenstandster die eerst te lang op winst speelde in de derde partij, en daarna in de vierde partij in een gelijke stelling haar dame weggaf.
Zie ook de officiële website
Schaken.nl wordt mede mogelijk gemaakt door:


Schaken.nl
Schaken.nl, alles wat je wilt weten als liefhebber van schaken. Schaken.nl biedt nieuws, video’s, interessante links, schaaklessen, alles over het blad Schaken.nl, de topschakers van TeamNL, start met schaken voor beginners en alles over de
spelregels.
Aanmelden voor de KNSB nieuwsbrief
De KNSB verzorgt een maandelijkse nieuwsbrief aan zowel leden als overige geïnteresseerden. Meld je hier aan.
Veilig Sporten
Iedereen moet zich welkom voelen in onze sport en met plezier kunnen schaken. Kijk hier voor meer informatie of stuur een bericht naar vertrouwenscontactpersoon.
Adres
Bondsbureau KNSB
Frans Halsplein 5
2021 DL Haarlem
Nederland
© Copyright – Schaken | Home | Gebruiksvoorwaarden | Cookie instellingen